Karitász

A Szent József karitászcsoport 2013.december 22. alakult Mátészalkán.   A Karitász, mint a Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezete tevékenységével az Egyház társadalmi tanításával összhangban gondoskodik a társadalomban hátrányos vagy krízishelyzetbe került személyekről. Az mátészalkai karitász közszolgálati tevékenységének alapja a szolidaritás, melynek értelmében mindenkinek meg kell adni a felemelkedéshez, az emberibb élethez, egyenlőbb esélyekhez szükséges segítséget, aki – bármilyen okból – a társadalom peremére szorult. Jelenleg több mint 100 családnak nyújtunk rendszeres támogatást, nem csak Mátészalkán, hanem a hozzánk tartozó filiákban is: Paposon, Jármiban, Nagydoboson, Ópályiban, Nyírparasznyán, Kocsordon, Nyírmeggyesen és Szamosszegen. A karitász szervezésében évente kétszer, húsvétkor és karácsonykor van nagyobb élelmiszergyűjtés és osztás is, emellett folyamatosan gyűjtünk ruhaneműt és használati tárgyakat, melyek a rászorulók között kerülnek kiosztásra. A megyei karitásztól kapott adományokból lehetőségünk nyílt több családnak vetőmagcsomagot biztosítani, az idősebbek számára Prospan/Béres cseppet és évente egy család számára fél évre elegendő pelenkát adni. A Fatimai engesztelő imaesteken Karitász emblémával ellátott tárgyakat árulunk, ezzel a bevétellel is gyarapítjuk a rászorulók megsegítésének lehetőségeit. A Széchenyi István Katolikus iskola második és ötödik osztályos rászoruló tanulóinak biztosítjuk az iskolakezdéshez szükséges füzet és ceruzacsomagot. Decemberben gyerekeket választottunk ki, akiknek az osztályfőnökök segítségével összegyűjtjük, hogy milyen ruhaneműre, cipőre van szüksége. Az adakozni kívánók kiválaszthatják a templomban elhelyezett karácsonyfáról a díszt, ami tartalmazza, hogy a gyermek milyen karácsonyi ajándékot kapjon. Az idei évben 10 gyermek számára biztosítunk üdülést Fonyód-ligeten. Jelenleg az Élelmiszerbanknál megpályázott Tescos project keretében naponta (keddtől szombatig) tudunk kenyeret adni a rászorulóknak. Az idei évre tervezzük a gyermeknapot és a családi napot is, valamint a karácsonyi közös ünneplést is.

Ön akár segítségre szorul, vagy mások számára kér segítséget, akár lehetőséget keres a segítségnyújtásra: nálunk jó helyen jár! Csoportunk minden tagja, kivétel nélkül, eddigi munkáját jótékonysági alapon, szívvel-lélekkel végezte.

Adományozóink és munkatársaink szeretetéért, áldozatos munkájáért az Isten áldását kérjük.

Szakács Ágnes

Csoportvezető

Szent József karitász csoport

“Szabadítsd fel magad a szárnyalásra! Aki nem tudja szeretettel szétosztani az Isten által rábízott anyagi javakat, az elvész. Ugyanis minden, amit birtokolsz, olyan, mint egy nagy csomag: magaddal kell cipelned, ezért nem tudsz szárnyat bontani, lehúz és kimerít. „ Böjte Csaba