Kasza Szimfóniák : Nézz rám istenem ( The Prayer )-Andrea Bocelli
Értük szól az ima…..
– Nézz rám istenem ( The Prayer ) – Duett Singh Vikivel
Magyar szöveg : Kasza Tibor
https://music.youtube.com/watch?v=OilOUASrAVM&si=CBLM70UoDfchNmEf– JÚNIUS 4.
Azért osztom meg ezt a szívszorító dalt magyar fordítással, mert ennek az elhagyott férjnek és édesapának a története és a hiányzó családjához írt dala tele van áthallásokkal. Mi emberek, akik Isten családjához tartozunk ugyanígy fordítottunk hátat Mennyei Édesapánk és az önmagát értünk feláldozó Megváltónk, Jézus Krisztus szeretetének, aki megsebzett (átszegezett) kézzel épített mennyei otthont számunkra. De a hűtlenségünk semmit sem változtatott Isten irántunk való szeretetén: Ő ma is ugyanúgy szeret és haza vár minket.
https://www.facebook.com/100011353148879/videos/1352899429251972/
„Tudtad, hogy Johan Sebastian Bach elvesztette a kislányát, majd három fiát, aztán a feleségét?”.
Aztán újraházasodott, majd második feleségével, Anna-Magdalénával együtt további négy lányát és három fiát veszítette el. Tizenegy szeretett gyermeküket…
Sok kutatót foglalkoztat a kérdés: hogyan tudta Bach feldolgozni ezeket a veszteségeket?
Hogyan nem állt le a légzése, hogyan nem állt le a szíve? És ami a legfontosabb: hogyan tudott továbbra is zenét írni?
Kantáták, csellószvitek, misék, koncertek… A legszebb zene, amit a világ hallott.
Tudják, hogyan csinálta?
A játék végén mindig azt írta, hogy „Soli Deo gloria” (Dicsőség egyedül Istennek), az elején pedig „Uram segíts”. Ezért lehet imádkozni Bach zenéje közben, mert a zene maga az imádság.
Bach zenéje egy beszélgetés az ember és Isten között. „
https://fb.watch/zyy-wvBSqI/-Egy olyan Ember szeretteit hívó éneke, aki megjárta a poklot….elveszítette drága feleségét, otthonát, hajléktalan volt, üldözött…, de Isten érte nyúlt…
https://fb.watch/zo4BcVI0NV/-Kormorán: Isten ujja megérintett
a mesterséges intelligencia által készített…de szép dallamok, hangok, tartalom
https://www.facebook.com/share/v/14zSpu7zhD/
Már elérhető a jubileumi szentév hivatalos himnuszának gitárkísérettel ellátott kottája is
HAZAI – 2025. március 18., kedd | 13:444
A 2025-ös jubileumi szentév himnuszának felvételét a Sixtus-kápolna kórusának előadásában orgonakísérettel már 2023 óta hallgathatjuk, most azonban a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a himnusz hivatalos kottája mellett közreadta a gitárkísérettel ellátott verziót is.
„A remény zarándokai” mottóval meghirdetett 2025-ös szentévhez kapcsolódó vatikáni kezdeményezések koordinálásáért felelős Evangelizációs Dikasztérium még 2022-ben írt ki mindenki számára nyitott pályázatot a jubileumi himnusz megalkotására. Feltételként határozták meg, hogy a pályaműnek alkalmasnak kell lennie arra, hogy az egyházi gyülekezet és a schola cantorum énekelje.
További feltétel volt, hogy a kompozíciónak a szerző eredeti és eddig kiadatlan alkotásának kell lennie, tartalmaznia kell a schola cantorum szólama mellett a refrén és a versszakok négyszólamú énekléséhez szükséges elemeket is; valamint a pályázathoz be kellett nyújtani az ének- és orgonapartitúrát is. A pályamű nem lehetett fizetett megbízás eredménye, sem olyan mű, melyet már előadtak koncerten vagy nyilvános rendezvényen, vagy amelyet a média közvetített.
A pályaműveket 2023. március 25-ig kellett beküldeni.
A himnusz szövegét, amelynek címe a 2025-ös jubileumi év mottója is egyben – A remény zarándokai –, Pierangelo Sequeri teológus és zenetudós írta. A pályázaton 38 ország 270 zeneszerzője vett részt. Érkezett pályamunka többek között Brazíliából, a Fülöp-szigetekről, Madagaszkárról, Nigériából, Puerto Ricóból, Indonéziából, Hongkongból, sőt az Elefántcsontparti Köztársaságból is.
A versenyen részt vevő zeneszerzők átlagéletkora 48 év volt. A nyertes kompozíciót nemzetközi zsűri választotta ki, amely 2023. április 18-án ült össze Rómában. A nyertest a 2023. május 9-én tartott sajtótájékoztatón hirdették ki.
A verseny győztese a mantovai Francesco Meneghello lett. Meneghello zongora, kóruszene és kórusvezetés, zenekari hangszerelés szakon végzett, jelenleg pedig egy állami iskolában dolgozik mint tanár és kórusvezető.
A jubileumi himnusz a Sixtus-kápolna kórusának előadásában orgonakísérettel az alábbi videóra kattintva meghallgatható.
Most a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a himnusz hivatalos kottája mellett – amely PDF-formátumban IDE kattintva tölthető le – elérhetővé tette a gitárkísérettel ellátott verziót is:
A himnusz szövegének dallamra illesztett magyar nyelvű fordítását Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök és Varga László, a váci székesegyház karnagya készítették el.
Forrás és fotó: MKPK; Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézet és Országos Lelkipásztori Intézet; Iubilaeum2025.va
Magyar Kurír