Kórházlelkészi Szolgálat

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Kórházlelkészi Szolgálat

2023.12.01. Első péntek a Szatmári Református Egyházmegye Idősek Bentlakásos Otthonában

Farkasné Elza beteglátogató és Fülöp Sándor atya felkeresték az idősek otthonában élő katolikus testvéreket, első péntek alkalmával. A lakóknak volt lehetőségük a szentgyónás elvégzésére és szentáldozásra. December 3-án, advent első vasárnapján indul az új egyházi év, beszélgetésükben erről is megemlékeztek.

Szabó T. Anna: A ünnep azé, aki várja

Aki magot szór ablakába

és gyertya vár az asztalán.

A várók nem várnak hiába.

Egy angyal kopogott talán?

Szárnysuhogás az ablakon túl –

vigyázz! Kinézni nem szabad!

Künn az angyalhad térül-fordul,

egy pillanatra látszanak.

A karácsonyfát hozzák – hallod?

– egy koppanás, és leteszik.

Fényben úszik az üvegajtód,

s megint suhogás. Mi ez itt?

Zöld angyaltoll: egy kis fenyőág,

karácsonyszagú és meleg.

“Gyújtsd meg a legutolsó gyertyát!”

Ez az angyali üzenet.

És be is mehetsz – vár az ünnep,

és minden zárt ajtót kitár.

A fa alatt angyalok ülnek –

az ünnep azé, aki vár.

  Adventre hangoló lelki nap Mátészalkán Heidelsperger István atya vezetésével♥️

Az év folyamán sorra látogattuk kórházlelkészeinket, akik egy-egy lelki napot tartottak nekünk. November végén Mátészalkán jártunk, ahol Heidelsperger István atya két elmélkedését hallgathattuk meg a talentumokról és a 10 szűzről szóló példabeszédek kapcsán.

A kedves fogadtatásról a plébánián Farkasné Elza beteglátogató kolleganőnk gondoskodott, az ebédet István atyával együtt a Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda ebédlőjében fogyasztottuk el. Hála és köszönet érte!

Az ebéd után elsétáltunk a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Mátészalka városában 1974-ben megnyitott a Szatmári Múzeumba, majd onnan átmentünk a Tony Curtis Kávézó és emlékszoba megtekintésére.

( https://www.szatmarimuzeum.hu/ )

( https://www.kulter.hu/…/romos-hazbol-muzeum-tony…/ )

Köszönjük Dr. Cservenyák Lászlónak, a Szatmár-Beregi Pálinka Lovagrend Egyesület elnök nagymesterének, aki a mátészalkai Szatmári Múzeum néprajzos diplomával is rendelkező igazgatójaként mindent (is) tud a szatmári táj messze földön híres aranyának, a Szatmári szilvának a változatos feldolgozásáról, köztük is az Európai Unóban is első hazai gyümölcs párlatként földrajzi védettséget kapott Szatmári szilva pálinkáról, a részletes, jó hangulatú idegenvezetést!

Napunkat közös szentmisével zártuk a szépen felújított templomban.